Některé děti z nich vyrostly nebo je nosit ani nezačaly. Taková pyžámka teď mohou Brňané darovat Dětské nemocnici, kde je využijí dětští pacienti. Spolu s nemocnicí se na sbírce dětského oblečení na spaní podílí i město Brno.

„Sbírka potrvá zhruba měsíc, od 4. ledna do 6. února. Pyžámka poslouží hospitalizovaným dětem, od novorozenců až po sedmnáctileté, potřeba jsou proto jakékoliv velikosti. Zhruba od 40 do 178 centimetrů. Oblečení nemusí být nutně nové, ale v dobrém stavu, bez děr a skvrn,“ uvedl Petr Hladík, 1. náměstek brněnské primátorky, který nad sbírkou převzal záštitu.

Lidé mohou pyžámka odevzdat na Odboru zdraví Magistrátu města Brna na Dominikánském náměstí 3 v běžné otevírací době. Druhou možností je předat oblečení přímo zaměstnancům na vrátnici Dětské nemocnice, ta funguje nonstop.

„Touto sbírkou navazujeme na předešlé každoroční dobročinné sbírky, které společně s Odborem zdraví vždy začátkem ledna pořádáme. V minulosti jsme již sbírali například hračky, knihy nebo autolékárničky, “ doplnil Hladík.

 

Foto: nemocnice-horovice.cz