Nové sportovní možnosti obohatí v následujících měsících životy Brňanů. Město se rozhodlo vytvořit v areálu výstaviště a v areálu Vodova dva specializované sportovní parky s nabídkou různorodých aktivit. Ty přijdou vhod zvlášť v době protkané omezeními kvůli koronaviru, která některé jiné sportovní aktivity značně omezila.

„Rodiny s dětmi sem budou moci chodit za zábavou a najít zajímavé sportovní vyžití. Vnímám to jako přínos zejména ve chvíli, kdy je pravděpodobné, že v Brně kvůli opatřením vůči koronaviru zůstane přes letní měsíce více lidí než v předchozích letech. Sport pro ně nabízí ideální možnost k rozptýlení i odpočinku. Sportovní park v areálu výstaviště otevřeme v sobotu 6. června a v areálu Vodova v neděli 7. června,“ uvedl první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Areál ve Vodově ulici poskytne prostor pro skatepark, volejbal, florbal, mini gymnastiku, mini atletiku a další sporty. Sportovní vybavení bude dostupné k zapůjčení za vratnou zálohu. Sportovní park Vodova zahájí svůj provoz v neděli 7. června 11 hodin Dětským dnem. Pro děti připraven zajímavý program. Kromě sportu a soutěží za odměny se mohou děti těšit na skákací hrad a tvořivou dílničku.

„Pokud by nám víkendové počasí nepřálo, jsme přesto připraveni uskutečnit Dětský den, a to ve sportovní hale. Děti si ale budou muset přinést suché přezůvky,“ doplnil Hladík.

Sportoviště v areálu výstaviště vyroste poblíž pavilonu P a bude volně přístupné od soboty 6. června do konce srpna každý den od 9 do 20 hodin. Půjčení vybavení v podobě míčů a pálek bude, stejně jako vstup, zdarma. K dispozici bude také občerstvení. Sportovní park bude veřejnosti přístupný skrze bránu 7.

„Prostor výstaviště se tak významně oživí v době, kdy se nekonají žádné veletrhy. Sportovní nadšenci zde najdou deset stolů na ping pong, tři basketbalová hřiště, dvě plochy na streetball a šest stolů na teqball, který kombinuje prvky fotbalu a stolního tenisu. Důležité je, že park bude přístupný skrze bránu č. 7, která leží hned naproti Riviéře. Díky tomu dokážeme po celé léto nabízet rodičům s dětmi skvělé sportovní a volnočasové možnosti v těsné blízkosti,“ dodal Hladík.

Obě sportoviště budou otevřena denně od 9:00 do 20:00. Provozovat je bude městská společnost STAREZ – SPORT, a. s.