Bruslaři mohou vyrazit do Zamilovaného hájku k řece Ponávce, její retenční nádrž nechalo město částečně zatopit, aby tu v silných mrazech vzniklo kluziště. Nyní je led dostatečně silný.

„Protože bylo v Ponávce hodně vody, nechali jsme částečně zatopit suchý poldr v Zamilci, který je jinak určen pro zachytávání vody z Ponávky v případě povodní. V Řečkovicích tak vznikla přírodní bruslařská plocha asi o dvou hektarech. Bruslařům se tu tak nabízí zcela nový zážitek. O víkendu si sem našly cestu stovky lidí,” uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Suchý poldr má celkovou rozlohu deset hektarů. Jde o bývalý Dolní rybník, který má využití i během roku. Sportovci zde mají softballová hřiště a za freeride sjezdem se sem sjíždí cyklisté. Je to také oblíbené místo pro vycházky. Se zimním využitím poldru počítá město i do budoucna.

„Letos jsme si to vyzkoušeli a do příštího roku chceme vychytat všechny nedostatky. Pro úpravu ledu můžeme využít rolbu pořízenou z Participativního rozpočtu. Pro snadnější přezouvání a odpočinek sem chceme dodat lavičky,” doplnil Hladík.

Bruslení v Zamilci si pochvalují i místní. Ti starší s nostalgií vzpomínají, jak se na bruslích v těchto místech proháněli na bývalém rybníku.

„Je to již řada let, co se v Zamilovaném hájku naposledy bruslilo. Tuto pro Zamilec nostalgickou aktivitu jsem již delší dobu chtěl oživit a tím navázat na jednu krásnou řečkovickou tradici. Proto jsem rád podpořil myšlenku náměstka Petra Hladíka, který napuštění Zamilovaného hájku zařídil,” uvedl řečkovický zastupitel Petr Bořecký.