V Brně se aktuálně očkuje na čtyřech různých místech. Fakultní nemocnice Brno očkuje ve velkokapacitním očkovacím centru v areálu brněnského výstaviště. Očkuje také Fakultní nemocnice u sv. Anny a Vojenská nemocnice. Posledním očkovacím místem je Zdravotní ústav na ulici Gorkého. Registraci nutnou k očkování získaly také mobilní očkovací týmy ze Sdružení zdravotnických zařízení II ve spolupráci s Nemocnicí milosrdných bratří.

„Aktuálně denně očkujeme na brněnském výstavišti průměrně 140 zájemců, ve Fakultní nemocnici u sv. Anny a Vojenské nemocnici 100 zájemců a ve Zdravotním ústavu na ulici Gorkého asi 40 zájemců. Kdyby byl dostatek vakcíny jsme schopni očkovat až 5 tisíc zájemců denně,“ upřesnil současnou situaci náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Podle Hladíka bylo Brno také nuceno oddálit očkování nepohyblivých seniorů nad 80 let v domácím prostředí.

„Získali jsme patřičná povolení pro očkování v domácnosti. Spustili jsme speciální rezervační systém pro nepohyblivé, nyní máme přihlášeno kolem 300 zájemců, kteří se nejsou schopni dopravit do očkovacích center. Čekáme však až vláda uvolní vhodnou očkovací látku AstraZeneca, která se může převážet. Prozatím se očkovací týmy soustředí na doočkování zájemců v domovech seniorů a dalších pobytových zařízeních. Přibývají totiž senioři, kteří očkování nejprve odmítli, ale nyní již o něj jeví zájem,“ doplnil Hladík.