Petr Hladík pro Brněnský Metropolitan:

Nemocnice Milosrdných bratří má po mnoha letech nového ředitele Pavla Pilera. Jeho hlavním úkolem je prohloubit spolupráci s Úrazovou nemocnicí.

To se musí odrazit především na zvýšení kvality a  udržení dobré dostupnosti zdravotní péče pro každého pacienta. Systému brněnské zdravotní péče ale také výrazně pomůže plánovaná výstavba zdravotně-sociálního komplexu na Červeném kopci, kde má vzniknout 200 nových lůžek pro dlouhodobě nemocné pacienty. Pokud vše půjde dobře, mohlo by se stavět v roce 2022.

Ulevit plánujeme také rodičům malých dětí, kteří zdlouhavě hledají parkovací místa u  Dětské nemocnice. Zde se mi podařilo přesvědčit ministerstvo, aby umožnilo výstavbu parkovacího domu, který přispěje nejen ke zvýšení pohodlí pacientů, ale také pomůže řešit nedostatek parkovacích míst v ulici Černopolní.

Chceme v  letošním roce získat všechna potřebná povolení, aby se příští rok mohlo stavět. Už v tomto měsíci ale vznikne nové Centrum paliativní péče v ulici Zahradníkova, které zajistí důstojnou péči o těžce nemocné a umírající pacienty.

Tento rok také převedeme polikliniku na Lesné do správy města Brna. Tím zajistíme lepší rozvoj polikliniky i nové možnosti pacientům. Plánujeme i  druhou etapu zdejší rekonstrukce, jejímž cílem je především zvelebení interiéru polikliniky.

V  České republice má zdravotnictví bohužel dlouhodobě velké potíže. Přesto se ale výrazně snažíme pomoci státu i kraji zajistit Brňanům kvalitní a dostupnou péči.