Společně s odborem zdraví každoročně v lednu a únoru vyhlašujeme sbírku, která pomáhá dětem nebo potřebným.

V minulých letech jsme sbírali knihy, hračky nebo zdravotnický materiál. Letos jsme se rozhodli pro sbírku pyžam, aby malí pacienti v Dětské nemocnici měli pestrý výběr.

Nebývalá štědrost lidí ze všech koutů republiky nám ale dovolila kromě Dětské nemocnice obdarovat dalších více než deset rodinných center a organizací zaměřujících se na práci s dětmi. V Dětské nemocnici z dodaných zásilek vytřídili 12 520 pyžam a více než pět tisíc kusů dalšího textilu. Předali jsme 70 pytlů oblečení Klokánku, 11 firmě Lear Corp. pro Nemocnici Vyškov a pět dětskému domovu v Tišnově.

Do sbírky se vedle jednotlivců zapojili například farníci z katolického domu v Křižanově, zdravotnické školy, vězenkyně ze Světlé nad Sázavou, Nadace pro radost v Líšni, městské části, základní a mateřské školy, nadační fondy, různé spolky a kluby i velké firmy. Plné auto pyžámek dovezla dárkyně dokonce až z Karviné.

Mockrát děkuji všem, kteří se do této sbírky zapojili, byly vás stovky. Jenom díky vám jsme mohli vykouzlit úsměv na tvářích nejednomu dítěti v nelehké situaci. Věřím, že jsme touto skvělou aktivitou inspirovali i další města.