Vrtá vám to pořád hlavou, proč se Lidovci a Starostové rozhodli vytvořit společnou kandidátku pro Brno? Tak tady máte HLAvní důvody.

Jan Grolich – hejtman jihomoravského kraje

„Tyhle volby nejsou o stranách, ale HLAvně o lidech. Takže hlavní je to dobře namixovat. Vede to Petr, který mohl sedět v teple v Praze na ministerstvu životního prostředí, ale dal přednost Brnu a rodině. A do toho starostové z městských částí. Fakt se mi to líbí.“

Petr Hladík – kandidát na primátora

“Máme společnou vizi MODERNÍHO MĚSTA, kde lidé budou mít čas sami na sebe, na své děti, na své blízké a nebudou zbytečně mrhat čas stáním v kolonách, hledáním parkovacího místa nebo dostupného bydlení.”

Irena Matonohová – lídryně hnutí STAN

“Neděláme politiku pouze na čtyři roky, naše vize přesahuje hranici čtyř let, myslíme na BUDOUCNOST, chceme město, ve kterém budou moct bydlet i naše děti a další generace, spojuje nás zodpovědný přístup k budoucnosti”

Marie Jílková – brněnská poslankyně

“Tahle koalice chce RODIČŮM HLAVNĚ DÁT DŮVĚRU. Sama dobře vím, jak my rodiče potřebujeme pouze podmínky pro to, abychom si mohli věci zařídit po svém. Nakonec to totiž nejvíc ocení naše děti. Jsem ráda, že je tu konečně někdo, kdo to umí odpracovat.”

Vít Rakušan – ministr vnitra

“Starostové i Lidovci chtějí na radnici čerstvý vítr, proto chtějí zvítězit a podporují Petra Hladíka jako kandidáta na primátora. Petr umí řešit složité problémy, za nikoho se neschovává, komunikuje s lidmi a Brno je pro něj na prvním místě. Kvůli Brnu a rodině odmítl funkci ministra.”

Radomír Vondra, starosta Tuřan

“Zásadní je pro nás SPOLUPRÁCE. Spolupráce s veřejností, spolky, městskými částmi, firmami, vědeckými institucemi, krajem i vládou, jenom tak můžeme Brno posunout dopředu.”

Petra Quittová – brněnská poslankyně, starostka Černovic

“Je pro nás důležitý komunitní život. Máme tu pejskaře, zahrádkáře, maminky, dobrovolné hasiče a spoustu dalších. Každá komunita potřebuje hlavně vyslechnout, často se na ně totiž zapomíná. Proto jsme mezi lidmi a aktivně se jich ptáme, jak se jim tu žije.”

„Michal Marek – starosta Medlánek

„Pro mě jako pro starostu je důležitá OTEVŘENÁ KOMUNIKACE města. Brno bude lépe fungovat, pokud bude otevřeně komunikovat se starosty městských částí a Brňany napřímo. V tomto ohledu mám s Petrem Hladíkem výbornou zkušenost“

Jakub Hruška, starosta Kohoutovic

“Známe se, lidsky si jsme blízko, vnímáme POLITIKU JAKO SLUŽBU A POMOC LIDEM, denně řešíme jejich problémy přímo v ulicích.”