Na třetí sportovní halu v areálu Vodova se mohou těšit děti, aktivní sportovci i sportovní fanoušci. Komise složená ze zástupců Rady města Brna a městské firmy STAREZ-SPORT, která od dubna 2020 převezme provoz areálu vybrala již zhotovitele projektové dokumentace. Rozšíření areálu umožní sportovním svazům pořádat ve městě více domácích i mezinárodních akcí, což bylo v předchozích letech komplikované kvůli vysoké obsazenosti hal. Hala bude uzpůsobena pro trénink většiny míčových sportů.

Sportovní areál má velký potenciál. Využijí ho především děti a mládež, v současné době nemáme pro začínající sportovce v Brně dostatečné kapacity. Navíc díky jeho rozšíření se v Brně budou moct konat mezinárodní utkání a velké sportovní akce. Kvůli vysoké obsazenosti, nebylo možné všem sportovním svazům vycházet vstříc. Proto jsme se rozhodli zadat novému správci areálu výstavbu nové tréninkové haly pro míčové sporty-

Naše komise ve veřejném výběrovém řízení vybírala ze dvou zájemců. Ve výběrovém řízení zvítězila firma Atelier 99 s. r. o. Výstavba by měla trvat do roku 2022.

V Brně chybí haly s rozměry 40 x 20 metrů, které využívají házenkáři, florbalisté, futsalisté, nebo korfbalisté. Musejí proto vyjíždět k zápasům či kvalitním tréninkům do okolních měst. Druhým faktorem, proč týmy trénují mimo Brno, je i vysoký nájem, který se pohybuje až kolem tisíce korun za hodinu a dokazuje to, že v Brně je opravdu nedostatek sportovních hal. Hala bude vhodná ale i pro ostatní míčové sporty jako je například basketbal nebo volejbal. Brněnský sport má dlouhodobou a úspěšnou historii, chceme proto v Brně kvalitní sportovní zázemí, a proto je nutné rozšiřovat další sportoviště. V nedávné době jsme otevřeli i první curlingovou halu v Brně.

Areál sportovní Městské haly Vodova momentálně tvoří dvě haly. Jedna má kapacitu 3000 sedících diváků, což z ní dělá největší sportovní halu v ČR, druhá disponuje místem pro 900 sedících diváků. Nová tréninková hala tak přispěje i k tomu, aby se ve zbývajících dvou halách mohlo konat více sportovních utkání. Na své si tak přijdou i sportovní fanoušci.

Petr Hladík
1. náměstek brněnské primátorky
místopředseda KDU-ČSL