Na přelomu října a listopadu během období památky zesnulých mohli návštěvníci Ústředního hřbitovu využít k přepravě minibus. S touto službou jsem přišel ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna a Správou hřbitovů města Brna již podruhé. Poprvé vyjel minibus v období Velikonoc, tehdy službu využilo zhruba tisíc lidí. O letošních Dušičkách byl zájem ještě větší, minibus celkově přepravil 1900 lidí.

Jsem rád, že se služba osvědčila a stane se tradicí i do budoucna. Minibus už pravidelně pomáhá především seniorům a handicapovanám pohybovat se po hřbitově. Denně minibus přepravil více než tři sta osob, největší zájem jsme zaznamenali odpoledne mezi dvanáctou až šestnáctou hodinou.

Minibus jezdil ve dvaceti minutových intervalech a zastavoval návštěvníkům kdekoliv na jeho pravidelné trase. Tato služba se těší stále větší oblibě, což se projevilo i na poklesu návštěvníků, kteří na hřbitov přijeli autem. Nejčastěji byl minibus využíván v sobotu, kdy bylo přepraveno 416 lidí.

V letošním roce přijelo na hřbitov méně návštěvníků vlastním automobilem. Věřím, že je to i díky pohodlné možnosti využít služeb přepravy minibusem. Nyní plánujeme využívání služby o letošních Dušičkách pečlivě zanalyzovat a pro příště se pokusit službu ještě zlepšit. V drtivé většině případů dostávám na zřízení této služby pozitivní ohlasy, ale obdržel jsme i pár dobrých nápadů na vylepšení.

Petr Hladík
1. náměstek brněnské primátorky
místopředseda KDU-ČSL