Město Brno vybudovalo záložní nemocnici na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Její výstavba trvala pět dnů, nyní Fakultní nemocnice zajišťuje IT vybavení a poté proběhne první testování provozu. Do ostrého provozu půjde první třetina nemocnice pravděpodobně 9. listopadu.

„Pokud se zásadně nesníží v následujících dnech počet nakažených nebo počet hospitalizovaných, otevřeme první oddělení záložní nemocnice 9. listopadu. Celkem je připraveno 302 lůžek ve třech odděleních. Jednotlivá oddělení chceme spouštět postupně podle potřeby,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Péči v záložní nemocnici bude zajišťovat Emergency Medical Team Fakultní nemocnice, který je určen pro pomoc při katastrofách a krizových situacích v zahraničí. Základní ošetřovatelskou a sanitární péči pak budou zajišťovat proškolení dobrovolníci Českého červeného kříže.

„Pokud by se situace zhoršila a náš vyčleněný tým zdravotníků by potřebovali pomoct, využijeme nabízené pomoci z Polska a Německa. Nemocnice bude pomáhat především tam, kde je to nejvíce potřeba. Chceme odlehčit všem nemocnicím v okolí, které se potýkají s kapacitním problémy,“ dodal Hladík.