Sestry a bratři, krásné dobré odpoledne,

mé jméno je Petr Hladík, se svojí ženou vychováváme čtyři děti. Jsem vystudovaný projektový manažer a teď aktuálně působím jako první náměstek brněnské primátorky.

V Brně i v KDU-ČSL jsem si vzal na starost životní prostředí a poté, co jsem si tady dopoledne poslechl projevy kandidátů na předsedu, jsem nadšen. Podařilo se mně a podařilo se nám, tomuto předsednictvu, opravdu téma životního prostředí, téma rodičů vložit do základní vize KDU-ČSL. Jsem za to moc šťastný.

Tahle země je jenom jedna, jinou prostě nemáme.

Musíme se k ní chovat tak, abychom je mohli předat našim dětem, našim vnukům.

Politika ochrany životního prostředí není politikou nějakých nových liberálních hnutí, je to věcí, která je v absolutním středu hodnot křesťanské demokracie.

Často se říká, že to jsou věci, které oslovují mladé lidi. Já jsem včera byl na plese ve Šlapanicích, bavil jsem se tam s jednou seniorku a bavili jsme se o životním prostředí. Ona mi sdělovala, jak jí puká srdíčko, když kůrovec sežral les, do kterého od mládí chodila, chodila na houby a chtěla v tomto lese chodit dál se svým vnukem. Já pevně věřím, že tam ještě dál jednou chodit bude, byť než ten lese vzroste, tak to ještě chvilku potrvá.

Já pocházím ze sedlácké rodiny a od malička jsem byl učený k tomu, aby se neplýtvalo. To, co se dalo, se opravilo. Odpad z kuchyně se vyhodil na hnůj nebo do kompostu. Proč vám to říkám? Protože politika životního prostředí, politika KDU-ČSL je spjata se slovem šetrnost. Ano, já bych chtěl, abychom stáli jako první v té řadě, aby Česká republika méně produkovala odpadu, měla lepší ovzduší a také se lépe připravila na tu změnu klimatu, která přichází. 

Sestry a bratři, já taky kandiduji proto, aby KDU-ČSL byla silnou a jednotnou stranou, zároveň ale stranou, která je vnitřně otevřená různým nápadům, diskusím a názorovým proudům. Chci, abychom byli stranou opravdu v pravém slova smyslu občanskou, stranou pro všechny lidi, stranou pro takové, kteří chtějí bojovat za svobodu a demokracii.

Sestry a bratři,

naše strana bojuje a bude bojovat za rodiče.

Zdař Bůh

 

 

 

Obrazový záznam projevu najdete ZDE