Konečně! Máme všechna potřebná povolení pro rekonstrukci Arnoldovy vily. Vila významného brněnského stavitele Josefa Arnolda dlouhé roky chátrala. Josef Arnold se do dějin Brna zapojil velkým písmem. Nechal postavit například Kounicův palác nebo budovu městského sirotčince. 

Už roky se snažím o její záchranu a pokud nám budou schváleny Norské dotace, příští rok konečně můžeme začít s opravami. Až vilu zrekonstruujeme, budete ji moct navštívit, stejně jako její slavné kolegyně a zajít si tam na kávu. V prostorách vily plánujeme ale i výstavní síň nebo Centrum dialogu, které se bude zabývat otázkou česko-německo-židovských vztahů. A to není všechno. Tím, že zahrada Arnoldovy vily sousedí se zahradami vil Löw-Beer a Tugendhat, tak se budete moci projít bez zábran po všech těchto zahradách, protože je propojíme.

Arnoldova vila byla po vypuknutí druhé světové války zabrána gestapem a její tehdejší majitelé, rodina Hožů, byla převezena do koncentračních táborů. Za komunismu se stala vila majetkem Československa a stala se z ní školka. V roce 2010 byla vila prohlášena kulturní památkou a v roce 2012 zařazena na seznam nejohroženějších kulturních nemovitých památek ČR. Tak nám držte palce, ať tuto významnou památku, která má v Brně své nedotknutelné místo, zachráníme.