Brněnské městské nemocnice hospodařily s ročním přebytkem v desítkách milionů korun navzdory covidové pandemii

4. 04. 2022 | Brno, TOP

Brno provozuje dvě městské nemocnice. Nemocnice Milosrdných bratří vykázala za loňský rok zisk ve výši 56 milionů korun. Úrazová nemocnice zase hospodařila se ziskem 36 milionů korun. Zisku nemocnice dosáhly i navzdory vyšším nákladům souvisejícím s pandemií onemocnění Covid-19.

„Díky městským nemocnicím je v Brně zajištěna kvalitní a dostupná zdravotní péče. Nemocnice Milosrdných bratří poskytuje ambulantní i lůžkovou zdravotní péči pro více než 130 tisíc obyvatel. Náklady na její provoz v loňském roce činily 761 milionů, zatímco výnosy překročily 817 milionů korun. Úrazová nemocnice nabízí i základní specializovanou diagnostickou a léčebnou péči. Náklady na provoz Úrazové nemocnice dosáhly výše 807 milionů korun a výnosy se vyšplhaly do výše 843 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Hladík dále také ocenil zdravotnický personál obou nemocnic.

„Jsem rád, že jsou obě městské nemocnice v ekonomické kondici. Ale ještě více si cením nasazení a odhodlání lékařů, zdravotních sester a všech pracovníků obou městských nemocnic. Od pacientů i široké veřejnosti se mi opakovaně dostává pozitivních ohlasů. Zaměstnanci nemocnic jsou to nejcennější, co Brno v rámci zdravotnictví má,“ dodal Hladík.