V pátek 25. ledna se uskutečnila městská konference KDU-ČSL. Poslance Jiřího Miholu nahradil ve funkci předsedy brněnské organizace 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík. Hladík ocenil práci členů před volbami. Zdůraznil, že společně navštívili stovky lidí a získali od nich tisíce podnětů k práci, které nyní musí být pro každého člena závazkem. Prvním místopředsedou se stal žabovřeský místostarosta Filip Leder.

„Středobodem naší politiky je každý jeden člověk v našem městě a jeho problémy. My jsme se nebáli přijít za lidmi domů a zeptat se jich, co by v tomhle městě chtěli zlepšit. Máme od nich tisíce podnětů a konkrétních problémů. Tímto to ale nekončí. Teď teprve musíme mít odvahu ty problémy řešit. Brňané nám dali důvěru a tu nesmíme zklamat. Brno je boží – je teprve začátek,“ zmínil ve svém kandidátském projevu Hladík.

Prvním místopředsedou brněnské buňky lidovců byl zvolen Filip Leder – místostarosta Žabovřesk, dalšími místopředsedy se stali dva současní radní města Brna Filip Chvátal a Jaroslav Suchý a také dlouholetý starosta Žebětína Vít Beran.

Lidovci také volili svůj městský výbor. Podle stanov v něm zasedají zastupitelé města Brna. Což kromě výše zmíněných členů předsednictva je ještě poslanec Jiří Mihola, právnička z Vinohrad Jitka Ivičičová a bohunický starosta Antonín Crha. Dále do městského výboru byli zvoleni Jan Zámečník z městské části Brno-Bystrc, IT specialista z Kohoutovic Ondřej Valeš, vedoucí domova pro seniory Eliška Vondráčková z městské části Brno-Líšeň, místostarosta Jehnic Daniel Rychnovský, místostarostka městské části Brno-střed Michaela Dumbrovská, místostarosta Slatiny Martin Krytinář, radní městské části Brno-střed Marie Jílková, ředitel Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku Jan Šmídek, starosta Orla Řečkovice Petr Bořecký, místostarosta Černovic Jiří Hasoň a Josef Veselý ze Židenic.

Hladík složení městského výboru ocenil, vyzdvihl jeho odbornost a politickou zkušenost.

„Byl zvolen poměrně mladý městský výbor. Brněnská KDU-ČSL má v tomto ohledu kde brát, hlásí se nám desítky mladých lidí ročně. Do městského výboru zasedli místostarostové a radní jednotlivých městských částí nebo odborníci ve svých oborech. Snoubí se tak zde profesní odbornost s politickou zkušeností a mládím,“ okomentoval složení výboru Hladík.

Konference místních, okresních i krajských organizací KDU-ČSL se konají pravidelně po dvou letech. Krajská konference Jihomoravského kraje se uskuteční 15. března v Žebětíně a celostátní sjezd 29. a 30. března na brněnském výstavišti. 31. března pak proběhnou oslavy 100 let od založení Československé strany lidové.