Stejně jako každý rok pořádá i letos Odbor zdraví magistrátu města Brna dobročinnou sbírku. V letošním roce Brno spojilo síly s dětskými domovy a neziskovými organizacemi pomáhajícími dětem a společně vyhlásily sbírku výtvarných potřeb. Dárci mohou nové výtvarné potřeby nosit buď přímo na Odbor zdraví nebo do dětského centra Chovánek v Bystrci či Fondu ohrožených dětí Klokánek v Líšni.

„Leden již tradičně patří dobročinné sbírce, letos již popáté. V minulých letech jsme na Odboru zdraví pořádali například sbírku hraček, dětských knih, lékárniček nebo v loňském roce pyžámek. Právě loni jsme si vyzkoušeli spolupráci s Fondem ohrožených dětí Klokánek a letos na ni navazujeme. Přidalo se k nám i dětské centrum Chovánek nebo Dětský domov Dagmar a společně jsme vyhlásili sbírku výtvarných potřeb. Ta bude probíhat od 3. do 31. ledna,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík, který každoročně nad sbírkou přebírá záštitu.

V rámci sbírky budou přijímány pouze nové výtvarné potřeby.

„Lidé mohou nosit vodové barvy, tempery, prstové barvy, pastelky, fixy, barvy na sklo, výkresy, skicáky, barevné papíry, lepidla, plastelíny a další podobné předměty, se kterými děti mohou následně tvořit. Důležité je, aby se nejednalo již o použité potřeby,“ doplnil Hladík.