Brno minulý rok představilo novou kolekci ekologických suvenýrů, které jsou šetrné nejen způsobem balení a produkce, ale také přispívají na péči o brněnskou zeleň. Lidé si tak na e-shopu v rámci kampaně Připrav Brno mohou koupit upomínkový předmět a přispět tím na nákladné ošetření brněnských stromů. 

„Poslední dobou se jižní Morava potýká s vysokými teplotami vzduchu. Připravili jsme proto kampaň Připrav Brno, která reaguje na nadcházející změny klimatu. Kampaň informuje obyvatele o klimatické změně a o tom, co mohou udělat, aby dokázal přispět ke zmírnění těchto změn,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

V rámci kampaně tak koncem minulého roku vznikla nová kolekce ekologických suvenýrů, které jsou symbolicky spojeny s Brnem a jižní Moravou. Výdělek z koupě těchto předmětů poputuje na péči o městskou zeleň. Na suvenýrech dohromady spolupracoval magistrátní odbor životního prostředí, TIC Brno a Veřejná zeleň.

Prodej ekologických suvenýrů slaví úspěch již od samého začátku. Během prvních týdnů přispěli lidé svými nákupy zhruba 49 tisíc korun na městskou zeleň. Do budoucna bychom proto rádi nabídku rozšířili i o možnost podpořit konkrétní strom na území Brna,“ upřesnil Petr Hladík.

Mezi ekologickými produkty si lidé mohou vybrat například meduňkovou koupel, kávu praženou na jižní Moravě nebo třeba speciální kuličky z brněnského orloje. Nabídka produktů se bude dále rozšiřovat spolu se službou „přání stromu“, která půjde zakoupit pomocí BrnoID.