Petr Hladík pro Brněnský Metropolitan:

Brno vstupuje do nového roku s nadějí, protože ho čeká mnoho zlepšení. Loňský rok si skoro každý spojí se složitou dopravní situací. Jedna z prvních věcí přijatých novým vedením města bylo zřízení koordinátora oprav a uzavírek, který bude zajišťovat lepší souběh staveb a plynulost provozu.

Pokračovat se bude na dvou významných stavbách. Na městském okruhu v ulici Žabovřeská a na rozšíření ulice Dornych a přesunutí tramvaje do ulice Plotní. Čeká nás úprava rezidentního parkování, která bude vstřícná jak k rezidentům, tak i k ostatním řidičům.

Desítek základních a mateřských škol se dotknou rekonstrukce v celkové částce přesahující 200 milionů korun. V loňském roce jsme otevřeli opravenou Riviéru. Tu nyní čekají další úpravy, které zajistí její celoroční provoz. Začnou se zde stavět kryté kurty na plážový volejbal. Přibudou také turnikety a bude zaveden e-shop, aby se zde netvořily nekonečné fronty. Rozšíří se také nabídka občerstvení a míst k převlékání. A naplánovány jsou i animační programy pro děti a pro seniory. V oblasti zdravotnictví budeme pokračovat v rekonstrukci polikliniky na Lesné a polikliniky Zahradníkova.

Od státu také vykoupíme pozemky pro stavbu parkovacího domu u Dětské nemocnice. Pro seniory pořídíme další vůz oblíbené služby Seniorbus. Pozitivní změny proběhnou také v oblasti životního prostředí. Tam se soustředíme především na boj proti suchu, na podporu hospodaření s dešťovou vodou a podporu budování zelených střech.

Užijme si nový rok 2019 a nenechávejme si ho kazit všudypřítomným škarohlídstvím.