Městská Nemocnice milosrdných bratří jako první městské zařízení zřídila drive-in odběrové místo pro testování na onemocnění COVID-19. Původně nemocnice začínala na 70 odběrech za den. Díky spolupráci s hokejovou Kometou se počet odběrů podaří zvýšit během pracovních dnů na 250 odběrů.

„Odběrové místo při Nemocnici milosrdných bratří je určené pro testování na základě lékařské indikace. Není určeno pro samoplátce, ale odběry jsou hrazeny ze všeobecného zdravotního pojištění. Postupně se snažíme kapacitu odběrového místa zvyšovat. Díky zapojení zaměstnanců hokejové Komety můžeme v týdnu i o víkendu rozšířit fungování odběrového centra o 4 hodiny. Celkovou kapacitu tím zvýšíme téměř o 700 odběrů týdně,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Odběr vzorků zajišťují celkem tři pracovníci, kromě zdravotníka je zde ještě administrativní pracovník a pracovník koordinující příjezd pacientů. Právě do administrativy a koordinace příjezdu zájemců o testování se zapojí i zaměstnanci Komety, zda se zapojí i samotní hráči zatím ještě není jasné.

„Jsme rádi za každého, kdo chce nějakým způsobem pomoci. I díky dobrovolníkům dokážeme v obou městských nemocnicích zajistit lékařskou péči stále v plném rozsahu. Lékaři a další zdravotnický a ošetřovatelský personál zatím vše zvládá a nebyli jsme tak nuceni omezovat standardní péči,“ dodal Hladík.

Odběrové místo při Nemocnici milosrdných bratří začne s odběry v novém režimu koncem tohoto týdnu. Nově bude testování probíhat v pracovní dny od 7 do 19 hodin a provozní doba se o 4 hodiny rozšíří i o víkendu.