Situace kolem pandemie se mění každým okamžikem. Přál bych si, až budete číst tyto řádky, aby se společnost pomalu vracela k normálnímu životu a aby byly nejohroženější skupiny obyvatelstva již ochráněny.

Díky tomu, že vedení města od počátku k celé situaci přistupovalo velmi zodpovědně, bylo Brno připraveno jako první město v Česku zřídit očkovací centrum na brněnském výstavišti.

Celý příběh začíná už na přelomu října a listopadu 2020, kdy jsme přistoupili k rychlé výstavbě záložní nemocnice. O tomto projektu jsme uvažovali už na jaře, tehdy se nám ještě mnozí smáli. Nemocnice naštěstí nebylo třeba, ale díky ní bylo v areálu brněnského výstaviště vše připraveno na vznik očkovacího centra. Místo je skvěle dostupné autem i MHD. Zvládne se zde naočkovat 3 600 lidí denně.

Zájemce o očkování nejdříve vyplní formulář o svém zdravotním stavu, pokud se pomocí dotazníku zjistí nějaká komplikace, bude příchozí před očkováním podroben detailnímu vyšetření. Po samotném očkování zůstává pacient ještě 30 minut na místě, kdyby se u něj náhodou objevila alergická reakce. Plánujeme také zajišťovat svoz těch seniorů, kteří mají zájem se očkovat, ale obtížně by se na místo sami dopravovali.

Díky dobré spolupráci mezi městem a krajem můžeme být v očkování Brňanů velmi rychlí, pokud stát zajistí dostatečné množství vakcín. Věřím, že se podaří ochránit co nejdříve všechny obyvatele Brna. Moc děkuji všem zdravotníkům, kteří to mají v posledních měsících neskutečně těžké.