V Líšni na Základní škole Horníkova probíhala během posledních téměř 20 měsíců rekonstrukce. Ta se svým rozsahem řadí mezi největší rekonstrukce mezi brněnskými školami za posledních mnoho let. Opravy probíhaly za provozu školy a celkově vyšly na více než 200 milionů korun

Rozsah oprav na ZŠ Horníkova je na brněnské poměry nebývalý. Rekonstrukcí zde prošlo prakticky vše. Je zde nová střecha, tepelné rozvody, elektroinstalace, toalety. Vyměněna byla také všechna okna v objektu školy. Jedná se také o největší školu v Brně, kde byla provedena rekuperace větrání. To znamená, že je zde zajištěn stále čerstvý vzduch bez zbytečných tepelných ztrát,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík.

Rekonstrukce probíhala od listopadu roku 2018 až do června 2020. Byla rozdělena do několika etap, protože probíhala za běžného provozu školy. Celkové náklady rekonstrukce překročily 200 milionů korun. Z toho bylo 45 milionů korun získáno skrze dotaci na zateplení školy z Operačního programu Životního prostředí. Na nákladech se také podílela městská část, která také pokryla náklady na projektovou dokumentaci.