Brno, 31. května 2018 – S heslem „Brno je boží“ vyrazili brněnští lidovci v čele s Petrem Hladíkem mezi lidi. Navštěvují je doma, diskutují na zastávkách, ptají se na ulici nebo před obchodem. Poslouchají, co by Brňané potřebovali, aby se jim žilo ještě lépe. Lidé si u nich také mohou objednat malé zázraky – drobná zlepšení, která jim zpříjemní všední den.

„Brno je zázračné město, neopakovatelné. To všichni víme. Máme Špilberk, hodiny na Svoboďáku, super kavárny, bary, zeleň, Kometu, nejlepší univerzity, funkcionalismus. A hlavně skvělé lidi. Brno je prostě boží. Nepotřebujeme megalomanské koncepce na příštích 100 let, ani experimenty. Potřebujeme opravit, co nefunguje, zaparkovat před nemocnicí, projet městem bez stresu, odvést děti bezpečně do školy, postavit nové byty, zastřešit zastávku šaliny, vyměnit střechu nemocnice, opravit hřiště, uklidit na nádraží, přidat lavičky. Potřebujeme drobné zázraky, které zlepší každodenní život,” přiblížil Petr Hladík, co se zatím dozvěděl z diskusí s lidmi.

Podněty od občanů sbírají lidovci také proto, aby je zohlednili ve svém volebním programu. K lidovecké kampani se přihlásil Tým malých zázraků, který už několik měsíců vytváří lidem na ulici úsměv svými skutky. Malé zázraky si lidé u nich dokonce i objednávají.

„Sbírání podnětů od občanů pro mě není žádná novinka. V minulém roce jsem zavedl, aby se na základě podnětů občanů prováděly bezbariérové úpravy. Mezi lidmi sbírám inspiraci pro svou práci. Lidé mi píší nebo volají. Ověřilo se mi, že tohle je nejlepší cesta k tomu, jak dělat politiku opravdu pro lidi. Řeším denně jejich konkrétní problémy. I proto mě těší, že se k naší kampani připojil Tým malých zázraků, který lidem plní přání,“ uvedl Hladík

Petr Hladík, který je v magistrátní politice dva roky, povede lidovce v nadcházejících komunálních volbách. „Ke kandidatuře mě přesvědčili lidé, které jsem za svoji krátkou politickou kariéru potkal. Díky nim jsem zjistil, jak snadno se někdy dá lidem pomoct a posunout věci dopředu. Mám rád výsledky a když je práce hned vidět. I proto jsem šel do politiky.

Podpořit Petra Hladíka přišla známá provozovatelka mateřského centra Majka Staňková, náměstek ředitele Úrazové nemocnice a primář Radim Kyzlink, architekt Ondřej Chybík, režisér Zdeněk Černín a dalších 12 osobností.

„Petr Hladík je pro mě správným vzorem. Více než 13 let pracuji s nastávajícími rodiči a rodinami s dětmi. Vnímám, jak velmi jsou pro život jednotlivce i celé společnosti důležité zdravé rodinné vazby. Petr Hladík může jít se svými 4 dětmi, které se svou ženou vychovává nejen příkladem takovýchto zdravých vazeb, ale je pro mě i jeden z mála politiků, kteří jsou připraveni potřebám rodiček a rodin s dětmi naslouchat. Proto ho s radostí a důvěrou podporuji,“ uvedla Staňková.

„S Petrem se známe několik let a máme k sobě generačně blízko. Možná i proto máme na řadu věcí, co jsou v Brně potřeba udělat, podobný pohled. Obrovským tématem na poli architektury a urbanismu v celé Evropě je dostupné bydlení, a právě u Petra vidím, že je schopen se tomu fundovaně věnovat a společně s týmem odborníků bytovou situaci i v našem městě do budoucna efektivně řešit,“ uvedl na adresu Hladíka architekt Ondřej Chybík.

„Slýchával jsem, že to nejde nebo že jsem moc mladý, ale mě se za rok a půl podařilo zabezpečit dostupné bydlení, přidat parkoviště K+R, opravit polikliniku na Lesné i desítky škol a jídelen. V životě jsem udělal dvě dobrá rozhodnutí. Poprvé, když jsem si vybral svoji ženu Zuzku. A podruhé, když jsme se usadili v Brně. Dnes tady spolu vychováváme čtyři malé děti. Brno je i naše město. A proto ho chci nadále zlepšovat. Postupně. Krok za krokem,“ dodal Petr Hladík.

Na brněnský magistrát s ním kandiduje tým zkušených komunálních politiků a političek, ale i odborníci nebo nestraníci. „Máme výjimečně silný tým. Třeba právě u vás doma zazvoní náš dopravní expert a zastupitel MČ Brno-střed Filip Chvátal, advokát s dlouholetou praxí a místostarosta Žabovřesk Filip Leder, radní města Brna pro školství a dlouholetý pedagog Jaroslav Suchý nebo ředitelka Národního centra pro rodinu Marie Oujezdská. Všichni chceme vědět, co Brňáci přesně potřebují a těšíme se na setkání s nimi,“ doplnil Hladík.

Objednávat si zázraky nebo dávat tipy na zlepšení Brna mohou lidé na www.brnojebozi.cz.

Dalších jedenáct kandidátů KDU-ČSL do Zastupitelstva města Brna

Filip Chvátal, dopravní expert

Je mu 32 let.  Je předsedou Komise výstavby a územního rozvoje MČ Brno střed.  Na celoměstské úrovni se za KDU-ČSL věnuje problematice dopravy, územního plánování a rozvoje. Pracuje jako manažer Svazku obcí Šlapanicko, kde řídí především výstavbu cyklostezek propojujících město Brno s jeho zázemím (23 obcí a měst). Dříve pracoval jako odborný pracovník Geografického ústavu Přírodovědecké fakulty MU, kde dokončil doktorské studium v oboru geografie dopravy. Vystudoval také obor německého a ruského jazyka. Je celostátním předsedou Mladých lidovců. V politice chce zlepšit dopravu, a podobu veřejného prostoru ve městě, především nábřeží řek. Hovoří anglicky, německy a rusky.

Filip Leder, advokát

Je mu 44 let. Narodil se, stejně jako mnoho pokolení jeho rodiny, v Žabovřeskách. Je 19 let ženatý a má dva syny. V roce 1997 promoval na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Úspěšně v roce 2000 složil advokátní zkoušky, od roku 2001 je advokátem. Členem zastupitelstva byl poprvé zvolen v roce 1998. V roce 2002 byl opětovně zvolen do Zastupitelstva městské části Žabovřesky a zastával funkci člena Rady městské části. Znovu zvolen členem zastupitelstva a Rady městské části v roce 2010. V roce 2014 se stal 1. místostarostou, tuto funkci vykonává doposud. Ve volném čase se věnuje sportu (tenis, lyžování, běh, cyklistika), chalupaření a cestování. Hovoří německy a anglicky.

Jaroslav Suchý, radní MMB pro školství a sport

Je mu 47 let. Má dva syny, starší má osm, mladší šest let. Momentálně pracuje jako radní pro školství a sport. V civilním životě učí angličtinu na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity (od roku 2001, nyní na částečný úvazek). Působil v základním, středním, vyšším odborném a soukromém školství – 10 let provozoval vlastní jazykovou školu. V osmdesátých a devadesátých letech minulého století reprezentoval Československo, resp. Českou republiku v krasobruslení (6 účastí na Mistrovství Evropy, 1 účast na Mistrovství světa) a v roce 1995 se stal mistrem republiky.


Antonín Crha, starosta MČ Brno Bohunice

Je mu 57 let a již přes padesát let žije v Bohunicích. V minulosti zde byl zvolen místostarostou. Rád chodí mezi lidi a řeší jejich problémy. I proto je poslední 4 roky starostou Bohunic. Má za sebou úspěšné a pro Bohunice důležité období, kdy zde během posledních let vybudoval nejrůznější důležité stavby za více než 100 milionů korun. Současně je zastupitelem města Brna.

Vít Beran, starosta MČ Brno Žebětín

Je mu 51 let, je ženatý a má dvě děti. Původním povoláním je zemědělský inženýr. Do roku 1998 pracoval jako technik v zahradnickém podniku.  V roce 1998 byl zvolen starostou městské části Brno – Žebětín. V této funkci působí již 5. volební období, tedy 20 let. Poslední 3 volební období je také zastupitelem města Brna. Žebětín se pod jeho rukama rozrostl z 1800 obyvatel na 4 500 obyvatel. Podařilo se mu v Žebětíně dobudovat veškerou inženýrskou infrastrukturu, rozšířit mateřskou školu, vybudovat novou základní školu se dvěma tělocvičnami a víceúčelovým hřištěm, opravit dětská hřiště, obnovit aleje kolem příjezdových komunikací nebo vybudovat světelnou křižovatku na staré dálnici.

Jiří Mihola, vysokoškolský učitel, poslanec, historik

Je mu 46 let. Má dva syny. Dvacet pět let je učitelem. Získal zkušenosti na osmiletém gymnáziu a na katedře historie Pedagogické fakulty MU, kde připravuje budoucí učitele. Pracoval také jako průvodce. Vyhrál celostátní soutěž průvodců na veletrhu Regiontour a získal titul TOP GUIDE. Politické zkušenosti získal opakovaně jako zastupitel MČ Brno – sever, následně jako zastupitel Města Brna a zastupitel Jihomoravského kraje. Jeho politická práce je svázána s jeho odborností a profesí. Školství, vzdělávání a sportu se aktuálně věnuje jako poslanec Poslanecké sněmovny PČR. Třetí období předsedá celostátní odborné komisi KDU-ČSL pro školství a vědu a snaží se o provázanost a funkčnost zákonů v celostátní a regionální úrovni. Dlouhodobě se věnuje mládeži, nyní i jako politik. V roce 2015 obdržel od České rady dětí a mládeže Cenu Přístav za záchranu lesních mateřských škol.

Jitka Ivičičová, advokátka

Je jí 37 let. Během čtrnáctileté praxe získala zkušenosti ve správě obce i v podnikatelské sféře. Pracovala jako právník městské části Brno-Židenice nebo následně v mezinárodní advokátní kanceláři. Třetí funkční období je zastupitelkou městské části Brno-Vinohrady. Po celou tuto dobu zastává funkci předsedkyně kontrolního výboru. Má tříletou dceru, se kterou tráví mnoho času na vinohradských hřištích, parcích a rozbitých chodnících. Vnímá proto intenzivněji potřeby rodin, starších lidí, pejskařů i řidičů.

Eliška Vondráčková, vedoucí domova pro seniory

Je jí 50 let. Narodila se v Líšni, kde žije dodnes. Je vdaná. Má tři syny. Vystudovala sociologii a působila v organizacích zaměřených na podporu rodin s dětmi. Dlouhodobě se věnuje rodinné politice. Pracuje v organizaci poskytující sociální služby seniorům. Vystudovala také lesní inženýrství, proto se zajímá také o životní prostředí, ekologii a trvale udržitelný rozvoj komunity.

Marie Oujezdská, ředitelka Národního centra pro rodinu

Je jí 61, v Brně žije od svých jedenácti let. Vystudovala ekonomii a během šestnáctileté rodičovské dovolené se čtyřmi dcerami i křesťanskou výchovu. Od roku 2001 se věnuje rodinné politice. Její snahou je, aby se rodina necítila společností opomíjena. Hodně úsilí věnuje ženám na rodičovské dovolené, jejich zdravému sebevědomí, v neposlední řadě i kvůli úspěšnému návratu do profesního života.

Jan Šmídek, ředitel Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku

Je mu 38 let. V současné době je ředitelem Institutu pro křesťansko-demokratickou politiku. Předtím pracoval na různých pozicích, jako volební manažer, asistent senátora a poslance. V Brně chce dosáhnout zlepšení situace v bydlení a dopravě. Chce výrazně navýšit počet bytů ve vlastnictví města Brna po vzoru Vídně. A zajistit tak dostupné bydlení mladým, aby zůstávali v Brně a seniorům, aby jim bylo zabezpečeno důstojné stárnutí.

Michaela Dumbrovská, místostarostka MČ Brno – střed

Je jí 60 let. V Brně se narodila a zde celou dobu žije a pracuje. Je vdaná a má dvě dospělé děti. Je absolventkou právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Pracovala jako právník Odvolacího finančního ředitelství v Brně. Od roku 2006 je členkou zastupitelstva Městské části Brno-střed a od roku 2014 je 1. místostarostkou MČ Brno-střed pro oblast bydlení, školství a občanských záležitostí. Věří, že dobrý politik nemá poslouchat, ale naslouchat, nehledat důvody proč něco nejde, ale hledat cesty, jak to jde.

 Osobnosti podporující Petra Hladíka v kandidatuře na primátora města Brna

Majka Staňková – zakladatelka a provozovatelka mateřského centra Majka
Radim Kyzlink – primář a náměstek ředitele ÚN Brno
Ondřej Chybík – architekt
Zdeněk Černín – herec a divadelní režisér
Zdeněk Papoušek – senátor
Karel Kosina – ředitel Hospice svaté Alžběty
Pavel Zbožínek – Nadační fond Emil
Jaroslav Katolický – děkan Strojní fakulty VUT
Vladimír Koudelka – sportovní odborník
Božetěch Kostelka – Orel
Petra Komárková – ředitelka školy
Lukáš Pernica – IT specialista
Janko Kukučka – informatik, organizátor Rokle festu
Alexandr Lužný – trenér žáčků FC Soběšice
Irena Jelínková – fundraiser Raná péče
Stanislav Kselík – starosta jednoty Orel Brno-Husovice