Už brzy se děti zase vrací do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek historicky nejvyšší částku, a to přes 200 milionů korun. Opravy se týkají celkem 43 základních nebo mateřských škol ve 26 městských částech. Rekonstrukci čekají také dva školní bazény.

„Rekonstrukce škol a školek se tady dlouhodobě zanedbávaly. Přitom podle dokumentace, kterou máme k dispozici si rekonstrukce škol žádají celkem 1,4 miliardy korun. Proto jsme už od roku 2016 prostředky do rekonstrukcí škol výrazně navýšili. Ze 71 milionů korun, které šly do oprav v roce 2013, jsme tuto částku navýšili na 170 milionů korun ročně v roce 2016 a v roce 2017, v letošním roce investujeme dokonce přes 200 milionů korun,“ uvedl 1. náměstek primátora zodpovědný za školství Petr Hladík z KDU-ČSL.

Mezi největší probíhající akce patří rekonstrukce objektu MŠ Kamenná za 20 milionů korun, vybudování multifunkčních tělocvičen při ZŠ Sirotkova za 19 milionů korun, rekonstrukce varny, topení a rozvodů v MŠ Slavíčkova za 10 milionů nebo rekonstrukce bazénů na ZŠ a MŠ Pastviny v Komíně nebo na ZŠ Arménská v Bohunicích.

„V letošním roce jsme se pustili do rekonstrukcí školních bazénů. V Brně máme celkem devět školních bazénů, letos chceme opravit dva a každý následující rok jeden bazén. Přičemž u všech půjde o využití trvalejšího nerezového materiálu, který jsme již použili například při rekonstrukci Riviéry. Klíčovou stavbou pro celou severní část Brna jsou také dvě multifunkční tělocvičny v Žabovřeskách, které budou sloužit v odpoledních hodinách také veřejnosti. Podobná sportovní stavba se v Brně z pozice města neuskutečnila už 20 let,“ dodal Hladík.

Město plánuje v opravách pokračovat i v příštích letech.

„KDU-ČSL, která toto navýšení prosadila, bude i do budoucna usilovat o poskytnutí minimálně 170 milionů korun do rekonstrukcí škol. Zároveň se chceme ještě více zaměřit na bezpečnost, a to větší podporou budování parkovacích míst Kiss and Ride, která jsme v letošním roce zřídili u dvaceti škol. Bezpečnost a vzdělání našich dětí pro nás byly vždy prioritou,“ doplnil Hladík.