Nového moderního bazénu se dočkali žáci ze základní školy Arménská v městské části Brno – Bohunice. Zdejší keramický bazén byl v provozu od roku 1977. V posledních letech už však byl jeho stav kritický. Díky nerezové technologii má nový bazén velmi dlouhou životnost. Celková rekonstrukce vyšla na 20 milionů korun.

Bazén měl od svého počátku špatnou vzduchotechniku a k dostatečné výměně vzduchu nepomohla ani oprava. V posledních letech praskaly a opadávaly kachličky, což způsobilo zvýšený počet úrazů plavců. Od začátku loňského roku byla dokonce narušena železobetonová konstrukce betonových panelů v kanálu, a proto musely být z bezpečnostních důvodů podepřeny. Stav bazénu byl už opravdu nevyhovující, proto jsme rádi, že se podařilo ve spolupráci s městem vybudovat nový bazén.

Bazén s hloubkou až téměř metr a půl bude kapacitně určen pro maximálně 45 osob. A rozhodně to není poslední bazén, který se vedení města Brna chystá opravovat.

Celková oprava vyšla 20 milionů korun. Osmnáct milionů korun jsme uhradili z rozpočtu města Brna, dva miliony pak městská část. V Brně máme celkem 9 školních bazénů, opravit postupně chceme všechny. Nyní již připravujeme opravy školních bazénů v městských částech Komín a Starý Lískovec. Výuka plavání je nyní pro všechny žáky povinná, proto je důležité, aby všechny školní bazény splňovaly bezpečnostní a hygienické standardy a jejich provoz byl hospodárný.

Plavci si bazén budou moci vyzkoušet už v následujících měsících, kdy bude zahájen zkušební provoz, který potrvá půl roku. Při rekonstrukci bazénu byly použity stejné technologie nerezových van jako na koupališti Riviéra, které za svou rekonstrukci získala prestižní světové ocenění.

Nový bazén má moderní design a tvoří ho nerezová vana s dlouho životností. Nové obklady a dlažba jsou naprosto bezpečné a hygienické pro plavce. Zároveň bazén bude vybaven novým komplexním technickým zázemím, což umožní například regulovat teplotu vzduchu. Pro plavce bude zajištěno velmi kvalitní zázemí, které jistě pomůže ke zvýšení pohybových aktivit mezi dětmi, ale také zajištění jejich bezpečí.

Petr Hladík
1. náměstek brněnské primátorky
místopředseda KDU-ČSL