Petr Hladík pro Brněnský Metropolitan:

Chcete léto trávit aktivně a přemýšlíte, kam vyrazit za sportem? Tak právě pro vás jsme připravili dva nové sportovní parky, které nabízí pestrý výběr sportovišť. Na své si tak přijde opravdu každý.

První sportovní park se nachází v areálu výstaviště hned naproti Riviéře poblíž pavilonu P. Přístupný je z brány číslo 7. Sportovní nadšenci zde najdou deset stolů na ping- -pong, tři basketbalová hřiště, dvě plochy pro streetball a šest stolů na teqball, což je poměrně nový sport, který kombinuje prvky fotbalu a stolního tenisu. Po otevření Riviéry se tak jedná o skvělou možnost pro rodiče s dětmi, jak společně aktivně trávit prázdniny.

Druhý park najdete v areálu Vodova v Králově Poli, ten nabízí zajímavé možnosti i pro nejmenší děti. Je zde například skatepark, prostor pro minigymnastiku, miniatletiku, ale také volejbalové nebo florbalové hřiště. Obě sportoviště budou otevřena každý den od 9 do 20 hodin, jsou zdarma a nabízí zapůjčení sportovního vybavení. V provozu budou až do konce srpna.

Sportovní parky výrazně rozšiřují možnosti aktivního trávení volného času pro dospívající a mládež. Takových volně přístupných sportovišť v Brně není mnoho, proto věřím, že nové sportovní parky pro ně budou atraktivní. Zároveň jsou skvělou příležitostí pro každého, kdo si chce vyzkoušet některé z moderních sportů.