Kandidátku KDU-ČSL povede do podzimních komunálních voleb bývalý poslanec a úspěšný starosta Jan Grůza. Vrací se po osmi letech, kdy v Zastupitelstvu městské části nepůsobil. V současnosti pracuje na Ústředním a zkušebním ústavu zemědělském v Brně. Chce se postavit dlouho neřešeným problémům jako novému využití lázní Zábrdovice nebo židenické obřadní síni.

Chci přispět k lepšímu životu obyvatel naší městské části. Se zvláštním zřetelem pak na některé skupiny obyvatel, které si bez pomoci obce samy nepomohou. Může jí o vozíčkáře, děti, školáky, seniory, mladé lidi začínající svůj společný život, anebo třeba majitele aut, které trápí nedostatek parkovacích míst,“ uvedl Grůza.

KDU-ČSL v Židenicích se chce zaměřit na výstavbu malometrážních bytů pro novomanžele či osamělé seniory formou rekonstrukce některých bytových domů v majetku města Brna. Hledat řešení nedostatku parkovacích míst a zlepšit také péči o čistotu a zeleň.

„Je nutné zaměstnat zahradníka, který bude dennodenně pečovat o zeleň v naší městské části. Pro zabezpečení čistoty je také potřeba zřídit nové sběrné místo v Juliánově. Věřím, že s naší kandidátkou, kde se snoubí vyzrálá komunální zkušenost s nadějným mládím, toho docílíme. Ve spolupráci s městem se pak chci věnovat židenické obřadní síni a najít nové využití pro objekty lázní v Zábrdovicích. Budu se také osobně ptát lidí, jaké vhodné využití pro tyto objekty by si představovali, “ dodal Grůza.

Jan Grůza poslední dvě volební období v ZMČ nepůsobil. Předtím mezi roky 1990-1996 byl starostou Židenic. Jeho nejdůležitější zásluhou v té době bylo nastartování programu regenerace a revitalizace (zateplení a výstavba střešních bytů) panelových domů v sídlišti Juliánov. V letech 1996-2010 zde byl členem zastupitelstva. Mezi roky 1996-2006 byl také poslancem Parlamentu České republiky.

Společně s ním budou do zastupitelstva městské části Židenice na předních místech kandidovat Jarmila Ambrožová, Štěpán Juránek, Josef Veselý, Petr Oujezdský, Jan Přikryl, Kateřina Katrňáková, Ivo Bezecný, Jan Komárek nebo Dominik Grůza.