V letošním roce v září lidé rozhodnou o tom, kdo povede Brno v následujících čtyřech letech. S heslem Tady HLAdík zahájila kampaň koalice hnutí STAN a lidovců, která chce podzimní volby vyhrát. Jejich kandidátem na primátora je Petr Hladík.

„Hlásím se do služby. Cítím podporu u veřejnosti i ve svém týmu. Je pro mě důležité být mezi lidmi a otevřeně se s nimi bavit. Nechci se za nikoho a za nic schovávat. Budeme se Brňanů přímo v ulicích nebo u nich doma ptát, v jakém městě chtějí žít a co je potřeba zlepšit. Jenom díky tomu dokážeme opravdu řešit to, co je zajímá,” uvedl kandidát na primátora Petr Hladík, který podněty od lidí na zlepšení města sbírá pravidelně. Na základě jeho osobních návštěv, při kterých u občanů zjišťoval, jakým způsobem chtějí nakládat s bioodpadem, později zavedl systematický sběr bioodpadu v Brně. 

Lidovci a Starostové představili vizuál první části kampaně s heslem Tady HLAdík. Skrze výrazné zelené a žluté plakáty chtějí upozornit právě na to, že jejich lídr Petr Hladík řeší problémy Brňanů přímo s nimi. Tady a teď. 

„Petr Hladík se hlásí do služby, má zkušenosti a osvědčil se při řešení složitých problémů. Jeho vysoké kvality a kompetence k řízení města odráží i skutečnost, že dostal nabídku dělat ministra životního prostředí. Jako Starostové a nezávislí chceme, aby se Petr Hladík stal primátorem, protože s ním dennodenně jednáme, známe jeho manažerské schopnosti a důvěřujeme mu. Společně s lidovci jsme vytvořil opravdu skvělý a energický tým, který je pro Brno velkou nadějí,” uvedla Irena Matonohová, lídryně hnutí STAN. 

Kromě sbírání podnětů občanů chtějí Lidovci a Starostové také pořádat sousedská setkání a odpoledne pro rodiče. Chtějí tím ukázat, že jsou pro ně důležité mezilidské vztahy a role komunit ve společnosti. 

„Rodičům chceme HLAvně dobít baterky. Brno, musí být městem, kde rodiče mají čas na své děti a děti čas na své rodiče. Moderní město nezapomíná na své občany a na mezilidské vztahy. Dobré sousedské a mezigenerační vztahy jsou tím nejlepším podhoubím pro to, aby se problémy daly rychle a efektivně řešit. Společně žijeme v jednom městě, nechceme se hádat, chceme se společně podílet na rozvoji města, ve kterém společně žijeme,” upřesnil Hladík. 

Podněty od Brňanů budou Lidovci a Starostové sbírat až do konce června. Potom je chtějí zapracovat do volebního programu a představit veřejnosti. Přesto už nyní poukazují na problémy, které bude muset vedení Brna v následujících čtyřech letech řešit. 

„Největším současným problémem Brna je dostupnost bydlení. S tím výrazně pomůže nový územní plán, který je po dvaceti letech přešlapování na místě, konečně připraven ke schválení Zastupitelstvem města Brna. Je ale také důležité rozhýbat družstevní bydlení. To je projekt, který je velmi dobře připraven a stačí ho nyní odpracovat, aby začal fungovat. Družstevní bydlení je velkou šancí pro mladé lidi, aby si při dnešních astronomických cenách bytů dokázali pořídit vlastní bydlení,” dodává Matonohová.