Modernizací prošla během hokejových prázdnin víceúčelová hala DRFG Aréna. Pro bezpečnější hru byly instalovány nové mantinely, včetně plexiskel, střídaček pro hráče, trestných lavic, časoměřičů a sítí. Rovněž byla provedena výměna osvětlení hokejové haly a nouzového osvětlení. V tuto chvíli má DRFG Aréna nejmodernější a nejlepší mantinely i osvětlení v celé ČR.

Mantinely mají vyšší ochranná plexiskla, jsou pružnější, bezpečnější a splňují parametry Mezinárodní federace ledního hokeje pro soutěže. Halu pronajímá společnost STAREZ – SPORT, a.s. akciové společnosti Kometa Group. Investice do mantinelů a nezbytného vybavení byla nutná kvůli změnám pravidel IIHF. Výměna stála 5,8 mil. Kč a byla hrazena z prostředků společnosti STAREZ – SPORT, a. s. Podle plánu byla dokončena v polovině července.

Tímto rekonstrukce oblíbené brněnské haly nekončí. Proběhla i výměna osvětlení, které již nesplňovalo předepsané parametry. Nové osvětlení financovalo Statutární město Brno částkou přes 5 mil. Kč. Nové osvětlení bylo nutné nejen pro vylepšení požitku ze sledování hry, ale také pro snížení nákladů na provoz haly. Také pomůže ke kvalitnějším televizním přenosům.

V plánu je i výstavba cca 35 parkovacích míst mezi DRFG Arénou a krasobruslařskou halou. Vznikne tu zároveň i automatická vjezdová brána, skrz kterou budou moci díky nové dlažbě projet i autobusy. Úprava parkovací plochy za 1,8 mil. Kč. bude dokončena na začátku září 2019.

Hala byla vložena do majetku společnosti STAREZ – SPORT, a. s. v roce 2005 a v roce 2010 prošla velkou rekonstrukcí. Od roku 2015 investovala společnost STAREZ – SPORT, a. s. do modernizace haly částku 29 425 509,- Kč (bez DPH).

Petr Hladík 1. náměstek brněnské primátorky místopředseda KDU-ČSL