Přijďte k volbám a VOLTE PRIMÁTORA, KTERÝ UDĚLÁ, CO JE POTŘEBA!

Už 23. a 24. září můžete rozhodnout o tom, jakým směrem se Brno bude ubírat.

Petr Hladík je kandidátem na primátora koalice Lidovci a Starostové. Nejvíce ho podpoříte, pokud dáte jeden křížek před název koalice. Přesně tak, jak vidíte na schématu níže. Tímto způsobem Petra podpoříte úplně nejvíc a dáte mu všech svých 55 hlasů.

Pokud ještě váháte, přečtěte si deset bodů, které je potřeba v Brně udělat a už dávno měly být.

 1) Je potřeba lidem poradit s energiemi.

Město musí vytvořit energetickou kancelář, která lidem bezplatně a nezávisle poradí a pomůže řešit jejich problémy v rámci energetické krize. V Brně nesmí být prostor pro energetické šmejdy.

2) Je potřeba pomoct rodičům zvládnout tuhle těžkou dobu.

Nastavíme systém rodičovských voucherů, které pomůžou rodičům s náklady na kroužky, sportovní kluby, základní umělecké školy a další organizované volnočasové aktivity každého dítěte do 18 let.

3) Je potřeba rychle zajistit skutečnou energetickou nezávislost Brna.

Dokážeme to na území města Brna do roku 2027. Jak? Celkem 42 % spotřeby města Brna pokryje třetí kotel na energetické využití odpadu, 20 % teplo z odpadních vod, 15 % teplo z dřevní štěpky, 23 % špičkovací zdroje. V následujících 4 letech poryjeme 500 střech fotovoltaickými panely.

4) Je potřeba co nejrychleji přijmout dobrý územní plán.

Už nikdy se nesmí stát nástrojem politického boje. Neschválení územního plánu byla chyba, která dopadla na stovky rodičů kvůli nemožnosti postavit nové školky a stovky majitelů pozemků, kteří přes 20 let čekají, že si vybudují zahradu nebo dům na vlastním pozemku. Je důležité dobře projednat pokyny k jeho dopracování.

5) Je potřeba vypsat architektonickou soutěž na úpravu přednádražního prostoru.

Veřejný prostor musí navrhovat architekti ne dopraváci. Musí zde vzniknout pěší zóna plná zeleně.

6) Je potřeba pomoct seniorům zvládnout tuhle těžkou dobu.

Rozšíříme bezplatné jízdné v MHD na všechny starobní důchodce. Nebudeme obnovovat poplatek za odpad. Zajistíme dostatek dostupných bytů pro seniory, kteří nezvládají utáhnout komerční nájem.

7) Je potřeba začít otevřeně komunikovat.

Magistrátní politika se nesmí dělat za zavřenými dveřmi. Zavedeme pravidelná setkání vedení města s občany v jednotlivých městských částech.

8) Je potřeba začít řešit parkování.

Tam, kde městské části budou chtít, rozšíříme rezidentní parkování. Na přeplněných sídlištích postavíme na vyasfaltovaných místech družstevní parkovací domy se zelenou střechou. Na okraji města nebo za městem se konečně musí začít stavět záchytná parkoviště P+R.

9) Je potřeba zajistit bezpečnost v dopravě.

Všechny druhy dopravy si musí být z hlediska bezpečnosti rovnocenné. Je potřeba propojit stávající síť cyklostezek, zamezit vjezdu autům do centra a budovat bezpečné přechody pro chodce. Pohyb po městě nesmí být hra o život.

10) Je potřeba rozjet výstavbu dostupného bydlení.

Na mnoha místech nás brzdí územní plán. Ale nestaví se ani tam, kde se stavět může, to je potřeba změnit co nejdřív. Musíme začít stavět bydlení uvnitř města v opuštěných výrobních areálech. Důležité je zajistit družstevní a startovací bydlení pro mladé nebo dostupné nájemní bydlení pro seniory, handicapované a další lidi, kteří se ocitnou v bytové nouzi. Hned se také může začít připravovat nová městská čtvrť při ulici Jihlavská.

PŘIJĎTE 23. A 24. ZÁŘÍ K VOLBÁM A VOLTE PRIMÁTORA, KTERÝ UDĚLÁ, CO JE POTŘEBA. VOLTE PETRA HLADÍKA. NEJVÍCE HLASŮ MU DÁTE JEDNÍM KŘÍŽKEM PŘED NÁZEV KOALICE LIDOVCI A STAROSTOVÉ.

DĚKUJEME ZA PODPORU.