Desítky let čekají dětští pacienti, jejich rodiče, lékaři, zdravotní sestry, ale i obyvatelé Černých Polí na výstavbu parkovacího domu u Dětské nemocnice. Město má nyní hotovou projektovou dokumentaci, kterou se chystá darovat Fakultní nemocnici. Ta posléze zajistí realizaci výstavby. Vzniknout by zde mělo přes 500 parkovacích míst.

„Máme hotovou projektovou dokumentaci, původně jsme se snažili od nemocnice získat pozemek do vlastnictví města nebo právo stavby, abychom konečně s výstavbou parkovacího domu mohli začít. Nové vedení Fakultní nemocnice si to však rozmyslelo s tím, že chce, aby realizaci výstavby zajistila nemocnice. Osobně je mi jedno, kdo parkovací dům u Dětské nemocnice postaví, ale důležité je, aby byl hotový co nejdříve. Už dávno měl totiž stát. Podle projektové dokumentace by mělo vzniknout celkem 546 míst,“ uvedl 1. náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, který se dlouhodobě o výstavbu zasazuje.

V minulosti Hladík pozval do Brna i ministra zdravotnictví, který se na situaci s parkováním u Dětské nemocnice osobně přijel podívat.

Na říjnovém jednání budu kolegům zastupitelům navrhovat, aby město Brno darovalo projektovou dokumentaci Fakultní nemocnici. Situace v ulici Černopolní je již několik let neúnosná. Příběhů, kdy rodiče s dítětem v horečkách nebo se zlomeninami nemohli u nemocnice zaparkovat a pak ho museli v náručí nést na pohotovost několik stovek metrů není málo. To se musí změnit co nejdříve,“ zdůraznil Hladík.

Podle Hladíka je pro výstavbu prakticky všechno připraveno a už stačí pouze vybrat zhotovitele a provést výstavbu. Pokud vše půjde podle plánu, měl by být parkovací dům dostavěn v roce 2022.